Rozpoczynając inwestowanie na rynku Forex ważne jest wcześniejsze zapoznanie się z najważniejszymi zasadami, czynnikami wpływającymi na rynek finansowy oraz działaniem systemu transakcyjnego Noble Markets MT4.


Systemy transakcyjne

Noble Markets oferuje dostęp do dwóch systemów transakcyjnych Noble Markets MT4 i WebTrader. Platforma Noble Markets została stworzona na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów. WebTrader w odróżnieniu od systemu transakcyjnego MetaTrader 4 nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania na komputerze, wystarczy jedynie urządzenie obsługujące przeglądarki internetowe z dostępem do Internetu.

Instalacja oraz działanie systemów transakcyjnych Noble Markets znajdą Państwo w plikach poniżej:

Pobierz: System Transakcyjny Noble Markets MT4

Pobierz: System Transakcyjny WebTrader MT4


Automatyczne strategie

Automatyczny handel to bardzo przydatne dla wielu inwestorów narzędzie zyskujące coraz większą popularność z roku na rok wśród inwestorów indywidualnych. Pod tym hasłem kryją się specjalne programy, które na podstawie naszych wskazań podejmują za nas decyzje inwestycyjne. Dzięki tym właściwościom nie ma potrzeby na bieżąco śledzić wszystkich notowań i manualnie reagować na sygnały transakcyjne, system zrobi to za nas. Z myślą o Państwa potrzebach przygotowaliśmy instrukcję w jaki sposób instalować program, co dają automatyczne strategie.

Pobierz: Automatyczne strategie dla Noble Markets MT4


Zarządzanie pozycją

Zarządzanie kapitałem, obok strategii inwestycyjnej i kontroli nad własnymi emocjami, jest najważniejszym elementem determinującym rynkowy sukces. Przestrzeganie kliku prostych zasad zarządzania kapitałem pozwala na maksymalizację zysków, przy jednoczesnej minimalizacji strat. 

Pobierz: Zarządzanie pozycją


Analiza fundamentalna

Analiza Fundamentalna skupia się na czynnikach zewnętrznych, które mogą spowodować zmiany wyceny danego instrumentu, pary walutowej, surowców czy indeksów. Jest często uznawana za dobry katalizator w przypadku doboru instrumentów do portfela inwestycyjnego pod kątem średnio i długo-terminowych inwestycji, jeżeli czynniki zewnętrzne według inwestora będą sprzyjały wzrostom cen danego instrumentu, lub wręcz przeciwnie sugerowały spadek ich wartości.

Pobierz: Analiza fundamentalna


Wstęp do analizy technicznej

Analiza Techniczna jest podejściem inwestycyjnym bazującym na wykresach instrumentów, którego celem jest określenie w którym kierunku podąży rynek, a co za tym idzie dokonanie zyskownej transakcji na rachunku inwestora. 

Pobierz: Wstęp do analizy technicznej


Wskaźniki analizy technicznej

Wskaźniki w analizie technicznej stosuje się m.in. pomagają w procesie inwestycyjnym wskazując wykupienie oraz wyprzedanie rynku, pomagają również przewidzieć zachowanie ceny na wykresie, dają sygnały – kupna lub sprzedaży waluty łatwe w interpretacji oraz pomagają nam stworzyć własną strategie inwestowania. 

Pobierz: Wskaźniki analizy technicznej

 

powrót